Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

Autem napříč životem

12. 12. 2013 13:30:00
Auto je velmi oblíbeným dopravním prostředkem a někteří v něm stráví mnoho hodin při cestování do práce a z práce, na dovolenou nebo jen tak na výlety. Cestu autem můžeme přirovnat k cestě životem. Při každém nástupu do auta se začíná odvíjet příběh, který lze částečně ovlivnit.

Tak jako život – můžete během života špatně odbočit, ale důležité je najít zase tu správnou cestu. Někdy během odbočení pouze špatně vidíte ukazatel nebo ho nemůžete najít. Někdy hledáte zkratku do cíle a proto odbočíte špatně. V konečném důsledku vás touha po zkratkách může stát mnoho hodin strávených navíc bloumáním a hledáním ukazatelů a správných směrovek.

Občas také u cesty potkáte stopaře a vezmete ho k sobě do auta. Tak jako v životě potkáváme lidi, kteří nastupují a zase vystupují z pomyslného auta, někteří se zdrží v našem životě jen chvíli, jiní v něm zůstanou po celou jízdu autem. S některými prohodíme jen pár slov a zbytek cesty mlčíme, s jinými můžeme celou cestu prodiskutovat a život nám pak uteče velmi rychle a příjemně. S některými si nemáme co říct nebo nás doslova štvou. Ale každý takový stopař nám do života vnáší nové zkušenosti, vědomosti a cenné rady. Každý takový nám něco dá. A my dáme něco jemu. Takového stopaře můžeme dovézt přímo do jeho cíle nebo ho vyhodit u cesty, aby si stopnul někoho jiného. Je to čistě na nás – auto přeci patří nám – a my se můžeme rozhodovat jen a jen podle svého svědomí a vědomí.

Při jízdě si také mnohdy zanadáváme nebo se zasmějeme. Když potkáme řidiče, který jede celou cestu 50 km a ani o kilometr víc, může to některé z nás pěkně namíchnout. Takoví lidé pravděpodobně ve svém životě tolik nespěchají a jedou si vyloženě podle svého. Naopak pokud někdo jede víc jak 100 km po okreskách a předjíždí i v mlze, můžete si říct, co je tohle za vola? Chce tím životem snad takhle prosvištět? A za pár kilometrů ho můžete potkat rozcupovaného a napíchnutého na strom (jeho život pak utekl až příliš rychle), nebo ho můžete potkat na semaforu (a říkáte si, proč vlastně pospíchal, když se naše životy zase střetly – čili – spěch je jen relativní, někdo neustále ve svém životě pospíchá a stejně ho dohání někdo pomalejší), nebo ho nemusíte potkat už vůbec a jeho osud je vám neznámý.

Při své jízdě autem (životem) můžete také potkat kamion, přes který nevidíte a nemáte ponětí, co vás čeká za pár metrů. Nevíte, co vás čeká zítra, za hodinu nebo i za pár sekund. Váš dohled je ztížen a z nějakého důvodu nevidíte příliš dopředu. Ale i když ten kamion předjedete, můžete sice vidět pár metrů před sebe, ale na kilometry daleko nevidíte – tam vás může čekat pěkné překvapení.

Život je prostě jako jízda autem. Občas máme pocit, že chceme zpomalit, občas na to pořádně šlápneme. Někdy vezmeme spolujezdce a někdy chceme jet jen sami se sebou. Občas se chceme kochat okolím a občas se soustředíme jen na cíl. Ale ať už jedeme rychle a zběsile, nebo pomalu a loudavě, mysleme také na ty okolo nás. Měli bychom jezdit ohleduplně a bezpečně, tak abychom neublížili ani nám ani ostatním. Řidiči, jezděte prosím s citem ;)

Autor: Diana Dürichová | čtvrtek 12.12.2013 13:30 | karma článku: 11.94 | přečteno: 476x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Nebezpečná jablka

„Dorazím o chvilku později, zatím nám objednej jako dycky a k tomu panáčka. Díky a promiň.“ Pípla mi esemeska od Marušky ve chvíli, když jsem zároveň s pěti údery nedalekého kostelního zvonu usedal v naší oblíbené cukrárně.

4.10.2023 v 14:34 | Karma článku: 19.25 | Přečteno: 343 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Svobodné volby vs. svobodná volba

Svobodná volba je něco jiného než tzv. svobodné volby. Ty jsou více méně omezené, je tam nastavená laťka pro vstup (u nás 5 % hlasů) a také je omezený výběr kandidátů tím, že je vybírá politická strana či hnutí.

4.10.2023 v 10:03 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 192 | Diskuse

Jiří Herblich

Naslouchej tomu, kdo tě poslal, tvé slovo je i mým

Jsou lidé, kteří hledají upřímně, ale jsou i lidé nehledajíc nic. Takové lidi má rád taky, protože nemohou všichni jen hledat, ale někdo musí i pracovat.

4.10.2023 v 8:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Jiří Herblich

Nová společnost, nebo jen vize nové společnosti? 6

Nehledejte a buďte připraveni na dobu, která se pomalu blíží tím, že pochopíte vše již dnes. ........

2.10.2023 v 13:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Jan Valtr

Karel IV. a pogrom v Norimberku

K dnešnímu datu, 2. října se vnucuje otázka, jestli by za „největšího Čecha“ označovali titulem Otec vlasti i povraždění obyvatelé, jímž měl být králem a otcem.

1.10.2023 v 22:03 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517

pedikér/masér/lektor

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...