Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 10. června 2023 Gita

Autem napříč životem

12. 12. 2013 13:30:00
Auto je velmi oblíbeným dopravním prostředkem a někteří v něm stráví mnoho hodin při cestování do práce a z práce, na dovolenou nebo jen tak na výlety. Cestu autem můžeme přirovnat k cestě životem. Při každém nástupu do auta se začíná odvíjet příběh, který lze částečně ovlivnit.

Tak jako život – můžete během života špatně odbočit, ale důležité je najít zase tu správnou cestu. Někdy během odbočení pouze špatně vidíte ukazatel nebo ho nemůžete najít. Někdy hledáte zkratku do cíle a proto odbočíte špatně. V konečném důsledku vás touha po zkratkách může stát mnoho hodin strávených navíc bloumáním a hledáním ukazatelů a správných směrovek.

Občas také u cesty potkáte stopaře a vezmete ho k sobě do auta. Tak jako v životě potkáváme lidi, kteří nastupují a zase vystupují z pomyslného auta, někteří se zdrží v našem životě jen chvíli, jiní v něm zůstanou po celou jízdu autem. S některými prohodíme jen pár slov a zbytek cesty mlčíme, s jinými můžeme celou cestu prodiskutovat a život nám pak uteče velmi rychle a příjemně. S některými si nemáme co říct nebo nás doslova štvou. Ale každý takový stopař nám do života vnáší nové zkušenosti, vědomosti a cenné rady. Každý takový nám něco dá. A my dáme něco jemu. Takového stopaře můžeme dovézt přímo do jeho cíle nebo ho vyhodit u cesty, aby si stopnul někoho jiného. Je to čistě na nás – auto přeci patří nám – a my se můžeme rozhodovat jen a jen podle svého svědomí a vědomí.

Při jízdě si také mnohdy zanadáváme nebo se zasmějeme. Když potkáme řidiče, který jede celou cestu 50 km a ani o kilometr víc, může to některé z nás pěkně namíchnout. Takoví lidé pravděpodobně ve svém životě tolik nespěchají a jedou si vyloženě podle svého. Naopak pokud někdo jede víc jak 100 km po okreskách a předjíždí i v mlze, můžete si říct, co je tohle za vola? Chce tím životem snad takhle prosvištět? A za pár kilometrů ho můžete potkat rozcupovaného a napíchnutého na strom (jeho život pak utekl až příliš rychle), nebo ho můžete potkat na semaforu (a říkáte si, proč vlastně pospíchal, když se naše životy zase střetly – čili – spěch je jen relativní, někdo neustále ve svém životě pospíchá a stejně ho dohání někdo pomalejší), nebo ho nemusíte potkat už vůbec a jeho osud je vám neznámý.

Při své jízdě autem (životem) můžete také potkat kamion, přes který nevidíte a nemáte ponětí, co vás čeká za pár metrů. Nevíte, co vás čeká zítra, za hodinu nebo i za pár sekund. Váš dohled je ztížen a z nějakého důvodu nevidíte příliš dopředu. Ale i když ten kamion předjedete, můžete sice vidět pár metrů před sebe, ale na kilometry daleko nevidíte – tam vás může čekat pěkné překvapení.

Život je prostě jako jízda autem. Občas máme pocit, že chceme zpomalit, občas na to pořádně šlápneme. Někdy vezmeme spolujezdce a někdy chceme jet jen sami se sebou. Občas se chceme kochat okolím a občas se soustředíme jen na cíl. Ale ať už jedeme rychle a zběsile, nebo pomalu a loudavě, mysleme také na ty okolo nás. Měli bychom jezdit ohleduplně a bezpečně, tak abychom neublížili ani nám ani ostatním. Řidiči, jezděte prosím s citem ;)

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Diana Dürichová | čtvrtek 12.12.2013 13:30 | karma článku: 11.94 | přečteno: 476x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Smutné vzpomínky na domov

Uběhlo mnoho let. Když mě 1944 propustili o holi z lazaretu a já měl se svým útvarem horských myslivců jít na západní frontu, přišel telegram potvrzený doktorem z Lokte, že máma je těžce nemocná. Po těžké operaci neměla vykonávat

10.6.2023 v 7:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Vraždit se dá i vkusně

Omlouvám se všem, kdo našli v severských drsných detektivkách zalíbení a čtou je ostošest. Já je číst vážně nedokážu.

10.6.2023 v 7:11 | Karma článku: 9.80 | Přečteno: 98 | Diskuse

Martin Faltýn

Co mne naučila moje matka

Většina určitě zná skvělou knížečku "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce." Známá z USA mi ale poslala další sbírku lidových mouder, tentokrát matčiných.

10.6.2023 v 6:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 90 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo pochopí Boha pochopí i kvantovou teorii, která v sobě skrývá onu podstatu

Nebuďte lidmi, ale buďte těmi, co oblažují svět svoji vírou. Pro takové lidi bude svět skutečnou pohádkou.

9.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Martin Faltýn

Blogové Intermezzo mezi dvěma dovolenými

Upřímně: uplynulé dva týdny na další dovolené byly pro mne velmi šťastnými proto, že jsem netušil, co se doma děje. Takže jsem ani nedemonstroval proti fialové chudobě, jak se mne do toho snažil vmanipulovat jeden diskutující.

9.6.2023 v 13:41 | Karma článku: 10.23 | Přečteno: 156 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517

pedikér/masér/lektor

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...