Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 10. června 2023 Gita

Jak správně pečovat o svá chodidla?

13. 08. 2013 14:11:00
Nohy nás nesou celým životem, jsou důležitou součástí našeho těla a péče o ně by pro nás měla být samozřejmostí. Přesto na ně spousta lidí zapomíná a teprve až se objeví prvotní bolest, uvědomíme si, že je potřeba věnovat jim alespoň pár minut týdně. Není to nic složitého, nezabere to ani tolik času, ale přesto v této uspěchané době často odkládáme péči o své tělo a necháváme ji až na posledním místě.

Všichni alespoň tušíme, co je pro naše nohy nejlepší. Stále se mluví o vhodné obuvi, která by měla být dostatečně velká a široká. Nošení vysokých podpatků se nedoporučuje, maximální výška by měla být 5 cm. Boty by také měli mít podporu nejenom podélné, ale také příčné klenby. Do bot se vyplatí investovat, zvláště pokud v nich trávíte převážnou část dne.

Nohám bychom měli věnovat také nějakou tu chvíli doma. Naprostou samozřejmostí je denní omývání nohou. S tím souvisí jejich vysoušení, které spousta lidí zanedbává a pak snadno vznikají plísňová onemocnění. Doporučuje se také své nohy patřičně procvičit – stačí jen rolování ručníku prsty nohou, např. během čištění si zubů.

Co se v dnešní době setkává s úspěchem, je návštěva pedikéra. Tedy, nyní se spíše nosí říkat si podolog či podiatr. Ať už tak či onak, znamená to vždy jedno a to samé – stejná průprava, stejné učební podmínky. Tito odborníci vám pak mohou nabídnout několik variant ošetření.

Klasikou je mokrá pedikúra, která se provádí pomocí skalpelu a žiletek. Tato metoda má u nás nejdelší tradici, ale postupně se od ní ustupuje a začíná se na trhu nabízet tzv. suchá metoda, neboli přístrojová. Používají se k tomu brusky a kotouče a dělá se bez namáčení nohou. Z mého pohledu odborníka ovšem stále nedám dopustit na mokrou metodu. To, že někteří oponují, že mokrá metoda je méně bezpečná, protože se pracuje s ostrými předměty, nepřipouštím. Stejně jako mohu říznout skalpelem, můžu zajet bruskou více do podkoží a mohu také ublížit. Není to argument. Jedinou výhodou suché metody je to, že nedochází k namáčení končetiny, což uvítají hlavně starší lidé se zdravotními komplikacemi, jako jsou např. diabetici apod. Určitě se nedá říct, že suchá metoda je šetrnější nežli mokrá. Záleží vždy na tom, kdo vám danou techniku provádí. Šikovný pedikér, který má kvalitní odbornou průpravu, vám poskytne tu správnou péči ať už mokrou nebo suchou cestou. A abych nezapomněla, můžeme se ještě setkat s tzv. polosuchou metodou. Ta se liší od mokré pouze tím, že se nenamáčí chodidlo, ale pouze se na něj aplikují produkty s AHA kyselinami, které danou pokožku změkčí. Pak se postupuje stejně jako u mokré, pracuje se tedy skalpelem a žiletkou.

Pravidelná péče o naše nohy nám přináší ovoce. Nohy jsou uvolněné, pokožka svěží, hladká a vypnutá. Nohy nebolí ani nezapáchají a my si můžeme užívat chůzi plnými doušky. Bez omezení a nepříjemných pocitů. Takže nepodceňujte péči o svá chodidla, zaslouží si jí.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Diana Dürichová | úterý 13.8.2013 14:11 | karma článku: 12.57 | přečteno: 821x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Smutné vzpomínky na domov

Uběhlo mnoho let. Když mě 1944 propustili o holi z lazaretu a já měl se svým útvarem horských myslivců jít na západní frontu, přišel telegram potvrzený doktorem z Lokte, že máma je těžce nemocná. Po těžké operaci neměla vykonávat

10.6.2023 v 7:52 | Karma článku: 10.02 | Přečteno: 90 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Vraždit se dá i vkusně

Omlouvám se všem, kdo našli v severských drsných detektivkách zalíbení a čtou je ostošest. Já je číst vážně nedokážu.

10.6.2023 v 7:11 | Karma článku: 18.29 | Přečteno: 283 | Diskuse

Martin Faltýn

Co mne naučila moje matka

Většina určitě zná skvělou knížečku "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce." Známá z USA mi ale poslala další sbírku lidových mouder, tentokrát matčiných.

10.6.2023 v 6:46 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 123 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo pochopí Boha pochopí i kvantovou teorii, která v sobě skrývá onu podstatu

Nebuďte lidmi, ale buďte těmi, co oblažují svět svoji vírou. Pro takové lidi bude svět skutečnou pohádkou.

9.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Martin Faltýn

Blogové Intermezzo mezi dvěma dovolenými

Upřímně: uplynulé dva týdny na další dovolené byly pro mne velmi šťastnými proto, že jsem netušil, co se doma děje. Takže jsem ani nedemonstroval proti fialové chudobě, jak se mne do toho snažil vmanipulovat jeden diskutující.

9.6.2023 v 13:41 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 163 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517

pedikér/masér/lektor

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...