Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 10. června 2023 Gita

Díkybohu, máme na výběr

14. 06. 2013 13:44:00
Říkám si:„Je tohle možný?“ Sedím v čekárně u doktora. Je plná postarších lidí, kteří si evidentně myslí, že mají u doktora přednost a že já přeci počkám. Ale já nechci čekat! V krku mi vyrostly mandle do takových rozměrů, že nemůžu ani polykat. Bolí mě hlava. Myslím, že mám horečku.

„Ale to nevadí, já počkám, já mám času dost.“ Myslím si, když mě předbíhá už třetí důchodkyně.

Zavrtím se na židli, zdá se mi, že usínám. A tu si mě všimne sestřička, která zrovna otevřela dveře. Ptá se mě, co potřebuji a já si musím přiznat, že pravděpodobně antibiotika. Bohužel, sama už tu léčbu mými domácími čaji a vývary nezvládnu.

Ok, pokud chci antibiotika, musím nejdříve načůrat do připravené nádobky. A já si s hrůzou představila, jak jdu tou uličkou, kde jsem před chvíli seděla, s plnou nádobkou a jak se na mě upírají všechny ty zvědavé oči. Zavrtěla jsem vzdorovitě hlavou. Tak to ani náhodou. Nemůžu, nepůjdu, nic bych ze sebe stejně nedostala. Sestřička mě nejprve před všemi v čekárně přemlouvala zvláštním nepříjemným způsobem a pak mě s nevolí vzala k doktorovi. Ten se na mě ani pořádně nepodíval, řekl, ať přinesu moč příští den a vrazil mi recept na antibiotika.

Nádhera, paráda, konečně venku, konečně pryč z té zaplivané ordinace, kde se na mě stejně nikdo ani nepodíval a ani se nikdo nezeptal, jak se cítím.

„A dost! Mám přeci právo volby!“ Zaznělo mi v hlavě. Už to není tak jako dřív, že člověk patřil k jednomu místnímu obvodnímu doktorovi a neměl na výběr. Dnes už jde hlavně o byznys, doktoři bojují o pacienty. Pokud se mi nelíbí u jednoho lékaře, ať už je to obvodní, zubař nebo jiný, tak můžu přejít k někomu jinému. Není na tom nic špatného.

Neváhala jsem a přestoupila k jinému doktorovi, o kterém jsem měla dobré reference. Je příjemný, ptá se, zajímá se a je hlavně ohleduplný.

Ovšem, jako ostatně vždy – šla jsem proti proudu, mému starému doktorovi se to nelíbilo. Vyžádala jsem si své papíry, které jsem dostala až 3 měsíce po mém přestoupení. A ještě u toho měl spoustu řečí.

A já se ptám, proč spoustě lidí stačí taková péče? A proč se lidé neozvou, pokud se jim tato péče nezdá adekvátní? Stále je v nás zakořeněn názor, že doktor je svatý a že má vždy pravdu. Doktora musíme přeci poslouchat! Ale tak to není. I doktor je člověk, který dělá chyby, má své názory a životní zkušenosti. Nemůžeme mu slepě věřit a nechat si líbit nepříjemné chování nebo bezohledné vyšetření.

Nebojte se změny! Stojí to za to. Dnes už je tolik možností, tak proč je nevyužít. O své zdraví musíme pečovat a začíná to právě výběrem lékaře. Na něm záleží, na jaké vyšetření nás pošle, jaké léky nám předepíše a co nám doporučí. Ne každý doktor se nám může líbit, proto si i vy najděte takového, který vyhovuje právě vám.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Diana Dürichová | pátek 14.6.2013 13:44 | karma článku: 17.34 | přečteno: 858x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Smutné vzpomínky na domov

Uběhlo mnoho let. Když mě 1944 propustili o holi z lazaretu a já měl se svým útvarem horských myslivců jít na západní frontu, přišel telegram potvrzený doktorem z Lokte, že máma je těžce nemocná. Po těžké operaci neměla vykonávat

10.6.2023 v 7:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Vraždit se dá i vkusně

Omlouvám se všem, kdo našli v severských drsných detektivkách zalíbení a čtou je ostošest. Já je číst vážně nedokážu.

10.6.2023 v 7:11 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 221 | Diskuse

Martin Faltýn

Co mne naučila moje matka

Většina určitě zná skvělou knížečku "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce." Známá z USA mi ale poslala další sbírku lidových mouder, tentokrát matčiných.

10.6.2023 v 6:46 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 116 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo pochopí Boha pochopí i kvantovou teorii, která v sobě skrývá onu podstatu

Nebuďte lidmi, ale buďte těmi, co oblažují svět svoji vírou. Pro takové lidi bude svět skutečnou pohádkou.

9.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse

Martin Faltýn

Blogové Intermezzo mezi dvěma dovolenými

Upřímně: uplynulé dva týdny na další dovolené byly pro mne velmi šťastnými proto, že jsem netušil, co se doma děje. Takže jsem ani nedemonstroval proti fialové chudobě, jak se mne do toho snažil vmanipulovat jeden diskutující.

9.6.2023 v 13:41 | Karma článku: 10.23 | Přečteno: 162 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517

pedikér/masér/lektor

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...