Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

Díkybohu, máme na výběr

14. 06. 2013 13:44:00
Říkám si:„Je tohle možný?“ Sedím v čekárně u doktora. Je plná postarších lidí, kteří si evidentně myslí, že mají u doktora přednost a že já přeci počkám. Ale já nechci čekat! V krku mi vyrostly mandle do takových rozměrů, že nemůžu ani polykat. Bolí mě hlava. Myslím, že mám horečku.

„Ale to nevadí, já počkám, já mám času dost.“ Myslím si, když mě předbíhá už třetí důchodkyně.

Zavrtím se na židli, zdá se mi, že usínám. A tu si mě všimne sestřička, která zrovna otevřela dveře. Ptá se mě, co potřebuji a já si musím přiznat, že pravděpodobně antibiotika. Bohužel, sama už tu léčbu mými domácími čaji a vývary nezvládnu.

Ok, pokud chci antibiotika, musím nejdříve načůrat do připravené nádobky. A já si s hrůzou představila, jak jdu tou uličkou, kde jsem před chvíli seděla, s plnou nádobkou a jak se na mě upírají všechny ty zvědavé oči. Zavrtěla jsem vzdorovitě hlavou. Tak to ani náhodou. Nemůžu, nepůjdu, nic bych ze sebe stejně nedostala. Sestřička mě nejprve před všemi v čekárně přemlouvala zvláštním nepříjemným způsobem a pak mě s nevolí vzala k doktorovi. Ten se na mě ani pořádně nepodíval, řekl, ať přinesu moč příští den a vrazil mi recept na antibiotika.

Nádhera, paráda, konečně venku, konečně pryč z té zaplivané ordinace, kde se na mě stejně nikdo ani nepodíval a ani se nikdo nezeptal, jak se cítím.

„A dost! Mám přeci právo volby!“ Zaznělo mi v hlavě. Už to není tak jako dřív, že člověk patřil k jednomu místnímu obvodnímu doktorovi a neměl na výběr. Dnes už jde hlavně o byznys, doktoři bojují o pacienty. Pokud se mi nelíbí u jednoho lékaře, ať už je to obvodní, zubař nebo jiný, tak můžu přejít k někomu jinému. Není na tom nic špatného.

Neváhala jsem a přestoupila k jinému doktorovi, o kterém jsem měla dobré reference. Je příjemný, ptá se, zajímá se a je hlavně ohleduplný.

Ovšem, jako ostatně vždy – šla jsem proti proudu, mému starému doktorovi se to nelíbilo. Vyžádala jsem si své papíry, které jsem dostala až 3 měsíce po mém přestoupení. A ještě u toho měl spoustu řečí.

A já se ptám, proč spoustě lidí stačí taková péče? A proč se lidé neozvou, pokud se jim tato péče nezdá adekvátní? Stále je v nás zakořeněn názor, že doktor je svatý a že má vždy pravdu. Doktora musíme přeci poslouchat! Ale tak to není. I doktor je člověk, který dělá chyby, má své názory a životní zkušenosti. Nemůžeme mu slepě věřit a nechat si líbit nepříjemné chování nebo bezohledné vyšetření.

Nebojte se změny! Stojí to za to. Dnes už je tolik možností, tak proč je nevyužít. O své zdraví musíme pečovat a začíná to právě výběrem lékaře. Na něm záleží, na jaké vyšetření nás pošle, jaké léky nám předepíše a co nám doporučí. Ne každý doktor se nám může líbit, proto si i vy najděte takového, který vyhovuje právě vám.

Autor: Diana Dürichová | pátek 14.6.2013 13:44 | karma článku: 17.34 | přečteno: 858x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Nebezpečná jablka

„Dorazím o chvilku později, zatím nám objednej jako dycky a k tomu panáčka. Díky a promiň.“ Pípla mi esemeska od Marušky ve chvíli, když jsem zároveň s pěti údery nedalekého kostelního zvonu usedal v naší oblíbené cukrárně.

4.10.2023 v 14:34 | Karma článku: 17.96 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Svobodné volby vs. svobodná volba

Svobodná volba je něco jiného než tzv. svobodné volby. Ty jsou více méně omezené, je tam nastavená laťka pro vstup (u nás 5 % hlasů) a také je omezený výběr kandidátů tím, že je vybírá politická strana či hnutí.

4.10.2023 v 10:03 | Karma článku: 10.41 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jiří Herblich

Naslouchej tomu, kdo tě poslal, tvé slovo je i mým

Jsou lidé, kteří hledají upřímně, ale jsou i lidé nehledajíc nic. Takové lidi má rád taky, protože nemohou všichni jen hledat, ale někdo musí i pracovat.

4.10.2023 v 8:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Jiří Herblich

Nová společnost, nebo jen vize nové společnosti? 6

Nehledejte a buďte připraveni na dobu, která se pomalu blíží tím, že pochopíte vše již dnes. ........

2.10.2023 v 13:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Jan Valtr

Karel IV. a pogrom v Norimberku

K dnešnímu datu, 2. října se vnucuje otázka, jestli by za „největšího Čecha“ označovali titulem Otec vlasti i povraždění obyvatelé, jímž měl být králem a otcem.

1.10.2023 v 22:03 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517

pedikér/masér/lektor

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...