Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 10. června 2023 Gita

Že by vázla komunikace?

17. 05. 2013 22:20:16
V dnešní době smsek a internetu si už málokdo z mladší generace dokáže představit, že by vedl dlouhé rozhovory po pevné lince nebo nedej Bože při osobním kontaktu. Čím dál tím méně lidí se dokáže podívat druhému do očí a vést s ním srozumitelnou a k cíli vedoucí diskuzi. Přitom je to tak jednoduché!

Nejen že lidem dochází slova a nahradili je smajlíci a jim podobní, ale také jim schází jistota ve vyjadřování svých myšlenek a pocitů. Není se také čemu divit. Dnešní děti vyrůstají v neosobním světě, kdy znají pouze svůj počítač a mobilní telefon. Ty tam jsou ty doby, kdy si děti hrály celý den venku a tím se učili číst v chování lidí a dokázali projevit své emoce.

Ne nadarmo nám naše učitelky opakovaly stále dokola větu: „Na otázku se odpovídá celou větou!“ To v dnešní době už příliš nevidíme. Spousta lidí svůj slovník omezila pouze na jednoduché a co nejkratší věty až citoslovce. Ono taky není čas, můžeme oponovat. Doba se zrychluje, nemáme čas vyslechnout si hodinovou přednášku a diskutovat s někým déle než tři minuty. Ale co když je to naopak? Co když nám vyslechnutí toho druhého ušetří čas, který bychom strávili dumáním a přemýšlením nad nějakým problémem?

Komunikace vázne, vyjadřování citů je bráno jako slabost a lidé se čím dál tím více uzavírají do sebe. Zkrátka a dobře, čtvrtá čakra dostává pěkně na zadek. Nejen tak pro nic za nic se čtvrté čakře říká komunikační. Je to jedna ze sedmi základních čaker, které se vyskytují v našem těle. Tato má umístění přímo na krku, v oblasti krčního ohryzku, tam, kde se nachází štítná žláza.

A jsme u toho. V mém okolí vidím stále více a více lidí, kteří trpí onemocněním štítné žlázy. A bohužel jejich věková hranice se neustále snižuje. Čím to je? Můžeme říci, že onemocnění štítné žlázy se řadí mezi civilizační choroby. Ať už se jedná o její hypofunkci nebo hyperfunkci, dopad na lidské zdraví to má tak i tak velmi nepříznivý. Celkový zdravotní stav jde do kytek, příznaky, které doprovází toto onemocnění, jsou nepříjemné a zhoršují kvalitu života. Onemocnění je celoživotní a jedinec musí brát léky, které mu po dlouhodobém užívání příliš dobrého nepřidají. A my se stále ptáme proč?

Ne náhodou leží čtvrtá komunikační čakra v místě uložení štítné žlázy. A ne náhodou se říká, že čtvrtá čakra je vlastně mostem mezi naším myšlením a cítěním. Neumíme vyjadřovat své myšlenky, neumíme vnímat své city a stydíme se za ně, neumíme komunikovat s okolím ani se sebou. Je zablokovaná čtvrtá čakra a je tedy zablokovaná i štítná žláza. Její funkce je závislá na průchodnosti energetických drah, stejně jako funkce jiných orgánů.

Nepotřebujeme tunu léků, nepotřebujeme doktory, abychom si uvědomili, že problém je v nás a že záleží čistě jen a jen na nás, jak se s tím problémem vypořádáme. Naučme se komunikovat a nepotlačujme naše emoce a city. A naučme to také své děti, aby to mohli předávat dál.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Diana Dürichová | pátek 17.5.2013 22:20 | karma článku: 11.16 | přečteno: 388x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Smutné vzpomínky na domov

Uběhlo mnoho let. Když mě 1944 propustili o holi z lazaretu a já měl se svým útvarem horských myslivců jít na západní frontu, přišel telegram potvrzený doktorem z Lokte, že máma je těžce nemocná. Po těžké operaci neměla vykonávat

10.6.2023 v 7:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Vraždit se dá i vkusně

Omlouvám se všem, kdo našli v severských drsných detektivkách zalíbení a čtou je ostošest. Já je číst vážně nedokážu.

10.6.2023 v 7:11 | Karma článku: 12.50 | Přečteno: 142 | Diskuse

Martin Faltýn

Co mne naučila moje matka

Většina určitě zná skvělou knížečku "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce." Známá z USA mi ale poslala další sbírku lidových mouder, tentokrát matčiných.

10.6.2023 v 6:46 | Karma článku: 6.59 | Přečteno: 105 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo pochopí Boha pochopí i kvantovou teorii, která v sobě skrývá onu podstatu

Nebuďte lidmi, ale buďte těmi, co oblažují svět svoji vírou. Pro takové lidi bude svět skutečnou pohádkou.

9.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Martin Faltýn

Blogové Intermezzo mezi dvěma dovolenými

Upřímně: uplynulé dva týdny na další dovolené byly pro mne velmi šťastnými proto, že jsem netušil, co se doma děje. Takže jsem ani nedemonstroval proti fialové chudobě, jak se mne do toho snažil vmanipulovat jeden diskutující.

9.6.2023 v 13:41 | Karma článku: 10.23 | Přečteno: 159 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 517

pedikér/masér/lektor

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...